Dnešný deň bol pre študentov jazdectva a chovu koní v Jazdeckom Centre Bíró Kert ďalším dňom zábavy a tvrdej práce. Napriek mierne zamračenému počasiu sa prax konala v obvyklej dobrej atmosfére.
Dňa 4. júna 2024 sme so žiakmi I.HA/D, I. SM, II.A/FJK a II.B tried odcestovali k Balatonu. Počas exkurzie sme mali možnosť prejsť jedinečnú prírodnú oblasť v Tihany (Maďarsko) a objaviť krásu ulíc plných kvetov. Po príjemnom pobyte sme pokračovali v našej ceste v Balatonfüred (Maďarsko), kde sme zažili naozaj vzrušujúci zážitok z plavby loďou. Malebná panoráma, čerstvý vzduch a dobrá spoločnosť tento zážitok len umocnili. Po hodinovej plavbe sme sa zamerali na miestne a gastronomické špeciality. K úspechu nášho výletu prispeli aj magická atmosféra Balatonu, veselá nálada a nové priateľstvá. Môžeme povedať, že každý sa vrátil domov s nezabudnuteľnými zážitkami.
Dňa 5. júna 2024 sa žiaci II.HA, III.D/HA, III.FK/A tried vybrali do Kislődu (Maďarsko), kde navštívili Dobrodružný park Sóbri Jóska. Ich prvou zastávkou bolo lanové ihrisko, kde po získavaní príslušného vybavenia začali liezť. Niektorí chlapci rúbali drevo, aby si mohli založiť oheň na opekanie. V horúčave sa niektorí chlapci okúpali v jazere, kde si mohli nielen zaplávať, ale aj vyskúšať svoje schopnosti na prekážkových dráhach. K dispozícii boli aj vodné bicykle na zapožičanie. Samozrejme, nechýbala ani bobová a motokárová dráha, kde sa žiaci výborne zabávali pri súťažení. Odvážni a smelí mladí ľudia, ktorí milujú vzrušenie, sa pustili do extrémnych hojdačiek a lezeckej steny a vyskúšali si jazdu na zipline nad jazerom. V horúčavách sa schladili zmrzlinou a točenou zmrzlinou. Študenti sa zhodli na tom, že to bol nezabudnuteľný výlet.
Dňa 4. júna sa študenti tretieho ročníka odboru  potravinárstvo-potravinár, kvalitár, zúčastnili veľmi zaujímavého a interaktívneho workshopu v čokoládovni HANZO v Blažove. V továrni sa miešaním najrôznejších príchutí vyrábajú jedinečné, vysoko kvalitné čokolády. Študenti si mohli vyrobiť 3 tabuľky čokolády podľa vlastných predstáv. Mohli si tiež vyrobiť pralinky a pralinky ochutené pistáciovým krémom, kokosovo-orieškovým krémom a Baileys. Počas cvičenia sa dozvedeli veľa o tajomstvách výroby čokolády.
Dňa 31.5. 2024 sa žiaci 1. A a 1.B triedy v mestskej knižnici zúčastnili na netradičnej hodine literatúry s názvom „Nalaďte sa“. Ádám Pásztor, gitarista, a András Iván, kontrabasista a ľudový hudobník, pozvali našich žiakov do rôznych období dejín umenia prostredníctvom známych literárnych a hudobných príkladov. Po skvelom vystúpení bola možnosť navštíviť aj knižnicu. Naši žiaci túto možnosť využili a získali členstvo v knižnici.
Dňa 23.5.2024 žiaci I. a III.B. triedy študujúci služby cestovného ruchu a regionálny manažment cestovného ruchu navštívili Českú republiku. Jednou z destinácií študijnej cesty bolo malebne krásne mesto Mikulov, čo je hlavným mestom pálavského (Pálavy) a moravského vinohradníctva. Má bohatú históriu, mnoho pamiatok. Žiaci prešli rozprávkovými uličkami a navštívili zámek Mikulov. Druhou zastávkou na výlete bol obrovský anglický park a prírodná rezervácia, uctievaný aj ako Záhrada Európy a Lednický kaštieľ. Ten je tiež zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO. Veľkolepá novogotická stavba je najobľúbenejšou turistickou destináciou v regióne. Mnohí ho považujú za najkrajší a určite najromantickejší z komplexu, ktorý je obklopený obrovským parkom. Francúzska záhrada a anglický park ponúkajú mnoho zaujímavých objavov. Vedľa západného krídla môžete navštíviť stovky exotických rastlín, romantický Palmový dom. 92 m dlhá a 10 m vysoká budova je aj z technického hľadiska niečo ohromujúce, po celý rok tu kvitne nejaká exotická zázračná rastlina. Rozľahlý anglický park pripomínajúci arborétum je domovom stoviek druhov stromov. Po jeho cestičkách sa možno priblížiť k niekoľkým pozoruhodným budovám a pamiatkam, akým je napríklad v roku 1798 postavený Janohrad a jedinečný, 60 metrov vysoký minaret s východnou zbierkou. Tá je najvyššou budovou svojho druhu v Európe. Účastníci si vyskúšali aj plavbu po rozľahlom jazere.
Ďalšie články
Naša škola je jedinou maďarskou
strednou školou rozvoja vidieka na Slovensku.
Úlohou školy je školiť odborníkov
pre rozvoj vidieka.
Srdečne očakávame záujemcov, celé triedy na študijné návštevy. Ponúkame Vám rozhovor s učiteľmi a žiakmi školy.
X